Czy wiesz że wcale nie tak łatwo jest się zarazić?

AIDS choć dobrze znany wciąż odkrywa przed nami nowe tajemnice. Poprawnie nazywany zespołem nabytego upośledzenia odporności, nie jest chorobą a stanem naszego organizmu, który nie chroni nas przed groźnymi chorobami. HIV czyli wirus wywołany przez AIDS to ostatnie stadium zarażenia.

 

Może on uaktywnić się od razu lub nawet po kilkunastu latach. Mając HIV nie koniecznie jesteś nosicielem AIDS,  ale nie wykluczone że może on się pojawić w twoim życiu. Prawdopodobnie po raz pierwszy AIDS wykryto w Afryce w ciele koczkodana i owcy. Nie jest tez wiadomo, ale jedyna drogą pierwszych zakażeń było spożycie zakażonego mięsa, stosunek ze zwierzętami (już zakażonymi) lub ukąszenia owadów.

Mogło też być zupełnie inaczej ponieważ kiedyś w plemionach obowiązywały obrzędy rytualne w czasie których ciało było drapane aż do momentu kiedy polała się krew. Aids można zarazić się wyłącznie poprzez styczność z krwią chorej osoby,również przez kontakt z krwią osoby zarażonej

HIV. Najbardziej niebezpieczny będzie stosunek płciowy bez użycia prezerwatywy z przypadkowym partnerem. Należy także być ostrożnym przy transfuzjach krwi, także przy używaniu tych samych strzykawek(jeśli chodzi o narkomanów),nie można jednak zarazić się przez pocałunek czyli droga kropelkową ani przez dotyk. Z wirusem można żyć przez całe życie nawet o tym nie wiedząc, przy okazji zarażając inne osoby. Aids to choroba której niestety nie da się ani wyleczyć ani zminimalizować możliwości zarażania innych.Kobieta która jest nosicielka powinna dość dokładnie przemyśleć decyzję o macierzyństwie gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo urodzenia chorego dziecka.

wirus hiv i jego objawy

Objawy jakie pojawiają się przy zakażeniu to nagły spadek wagi,biegunka,nadmierne nocne pocenie się,spuchnięte węzły chłonne pach i krocza. Mogą pojawić się także objawy częstego zmęczenia oraz zaburzenia psychiki które są najczęściej nieodwracalne i prowadza do utraty pamięci, halucynacji, utrudnienia mowy,lęku i depresji. Kiedy układ immunologiczny zakażonego jest już wyczerpany do zgonu może doprowadzić zwykłe przeziębienie. Aby ustrzec się przed zakażeniem należy przede wszystkim stosować zabezpieczenie w czasie stosunku z partnerem a najlepiej uprawiać sex ze stałym partnerem którego znamy i wiemy że nie jest zakażony. Sex analny to jeden z niebezpieczniejszych gdyż w trakcie może dojść do obtarć i uszkodzeń śluzówki. Najbardziej narażona jest niedoinformowana młodzież, która często pod wpływem alkoholu i chwili decyduje się na stosunek płciowy z właśnie poznanym partnerem. Szkoły powinny poświęcać więcej czasu na szkolenia, prezentacje i różnego innego rodzaju zajęcia mówiące o ryzyku zakażenia. Nie chcemy chyba skrócić własnego życia nieświadomie, gdyż nikt nie wynalazł jeszcze leku na tą chorobę.

Można co prawda zastosować środki spowalniające proces choroby ale niestety one nie leczą. Kiedy pada podejrzenie że osoba została zarażona najlepiej jak najszybciej wykonać test który polega na pobraniu krwi, jednak czas oczekiwania na taki wynik to od 2 do 3 tygodni. Kiedy po wykonaniu dwóch testów (ELISA) wynik jest pozytywny wtedy należy wykonać jeszcze jeden o nazwie WESTERN BLOT, jeśli i ten wynik okaże się pozytywny oznacza to że dana osoba jest już nosicielem. Tak więc kochani zanim zdecydujecie się na szybki numerek zastanówcie się czy to aby nie przekreśli całego waszego życia a wasi bliscy nie będą musieli patrzeć jak umieracie na ich oczach.

polonia turismo ; ; ; ; ;