Problem z chrapaniem?

chrapanie to już nie problem

Pilar Implants – To jedna z najnowszych metod w leczeniu chrapania. Cały zabieg to ok 20min, na efekty natomiast trzeba poczekać kilka tygodni ale za to cisza w naszej sypialni będzie trwała przez następne 3 miesiące po zabiegu.

chrapanie to już nie problem

Rozluźnienie mięśni podniebienia miękkiego i drganie podniebienia to czynniki wywołujące chrapanie. W 80% podniebienie miękkie jest jego przyczyną. Nocą w trakcie oddychania (przez sen) blokuje się przepływ powietrza i wtedy powstaje tak zwany bezdech obturacyjny. Kolejna przyczyną bezdechu i chrapania może być także przerost migdałków, zaburzenie drożności nosa oraz wydłużony języczek.

Obturacyjny bezdech może spowodować u nas nadciśnienie, choroby serca, cukrzycę i depresję, natomiast kiedy chrapiemy nasz organizm jest mniej dotleniony. Pilar Implants to zabieg polegający na wszczepieniu trzech implantów podłużnych w podniebienie miękkie. Implanty mają po 18mm długości i 2mm szerokości, z upływem czasu zarastają naturalnie i usztywniają podniebienie dzięki czemu redukują chrapanie i bezdech. Według badań u około 80% pacjentów już po kilku tygodniach po zabiegu chrapanie i bezdech ustępują(w niektórych przypadkach nawet na stałe). Jak piszą pacjenci zabieg ten ma wiele plusów w porównaniu z innymi metodami.

Trwa on przede wszystkim 20min i jest wykonywany przy znieczuleniu miejscowym. Jeszcze tego samego dnia można spokojnie powrócić do normalnego trybu życia. Tylko jeżeli przyczyną chrapania są więcej niż dwa czynniki należy wykonać dodatkowy zabieg. 45.000 ludzi na całym świecie poddało się już zabiegowi Pilar Implants. W Polsce także można wykonać taki zabieg ale jak na razie tylko w prywatnych placówkach. Według badań przeprowadzonych przez ankieterów już ok 20% mężczyzn i ok 5% kobiet  w wieku 30 lat ma problemy z chrapaniem a skala ta rośnie. Na obturacyjny bezdech natomiast cierpi ok 4% mężczyzn i 2% kobiet. Objawy osób cierpiących na bezdech to senność, zmniejszona koncentracja i mniejsza zdolność uwagi. U osób takich mogą także wystąpić takie choroby jak cukrzyca, problemy z potencją i depresja. Już u ok 50% występuje nadciśnienie, zwiększone ryzyko zawału serca oraz udar mózgu, dodatkowo takie osoby są bardziej narażeni na udział w wypadku samochodowym.

karmy dla kotów kociraj.com.pl/710-karmy ; 4dogs ; 5 dbfpv ; http://www.grantsport.pl/ ; Profesjonalny serwis GSM See You Kraków ;